LRS-100N2-48
DigiKeys produktnummer
1866-LRS-100N2-48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRS-100N2-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 101W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC, 120-373VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
90,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Kapslad
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-373VDC
Storlek/dimension
L 5,08" x B 3,82" x H 1,18" (129,0 x 97,0 x 30,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Godkännande myndighet
CB, CE, CQC, cURus, EAC, UKCA
Ström - Utgång 1
2.1 A