LRS-100-48
DigiKeys produktnummer
1866-3317-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LRS-100-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 110W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 85-264VAC, 120-373VDC Ingång
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
91%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 5,08" x B 3,82" x H 1,18" (129,0 x 97,0 x 30,0mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-373VDC
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
2.3 A