LPV-100-24
DigiKeys produktnummer
1866-3286-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LPV-100-24
Beskrivning
LED DRIVER CV AC/DC 24V 4.2A
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4,2A 24V Konstant spänning LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Kategori
Ström - utgång (max)
4,2A
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
101 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OCP, OVP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP67
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-25°C-70°C
Typ
Konstant spänning
Effektivitet
0.88
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 7,48" x B 2,05" x H 1,46" (190,0 x 52,0 x 37,0mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CE, cURus
Spänning - ingång (max)
264VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - utspänning
24V