LOP-500-12
DigiKeys produktnummer
1866-LOP-500-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LOP-500-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell), medicin
Serie
Spänning - isolering
4 kV
Förpackning
Bulk
Effektivitet
93,5%
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-80°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, kan användas med DC-ingång, PFC, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,08" (127,0 x 76,2 x 27,5mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV, UKCA
Ström - Utgång 1
25 A