IRM-90-48ST
DigiKeys produktnummer
1866-IRM-90-48ST-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRM-90-48ST
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 90W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kapslad AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 80-305VAC, 113-431VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IRM-90-48ST Modeller
Kategori
Tillämpningar
Hushållsapparater, ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-80°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Universalingång
Typ
Kapslad
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,29" x B 2,05" x H 1,32" (109,0 x 52,0 x 33,5mm)
Spänning - ingång
80-305VAC, 113-431VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, EAC
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
1.88 A