EPS-120-24
DigiKeys produktnummer
1866-1664-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPS-120-24
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 24V 84W
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 24V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
EDA-/CAD-modeller
EPS-120-24 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
90%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - utspänning 1
24V
Ström - Utgång 1
3.5 A