EPS-120-12
DigiKeys produktnummer
1866-1662-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPS-120-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 84W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
EPS-120-12 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Tillv.
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Effektivitet
0.88
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Typ
Öppen ram
Egenskaper
Justerbar utgång, universalingång
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - utspänning 1
12V
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Ström - Utgång 1
7 A