EPP-300-48 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Recom Power
I lager: 0
Datablad
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
EPP-300-48
DigiKeys produktnummer
1866-1654-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPP-300-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 200W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
93%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, fjärranalys, universalingång
Storlek/dimension
L 5,00" x B 3,00" x H 1,38" (127,0 x 76,2 x 35,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Spänning - utspänning 1
48V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
4.17 A