EPP-200-48
DigiKeys produktnummer
1866-1649-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPP-200-48
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 48V 144W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 48V 80-264VAC, 113-370VDC Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
Spänning - isolering
3 kV
Effektivitet
94%
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Spänning - ingång
80-264VAC, 113-370VDC
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - utspänning 1
48V
Ström - Utgång 1
3 A