EPP-150-12 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Selec Controls USA Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
ARTESYN / Advanced Energy
I lager: 33
Datablad
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 90-264VAC, 127-370VDC Ingång
EPP-150-12
DigiKeys produktnummer
1866-1640-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
EPP-150-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 101W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
91,5%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-30°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Inte för nya designer
Egenskaper
Justerbar utgång, PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 4,00" x B 2,00" x H 1,14" (101,6 x 50,8 x 29,0mm)
Spänning - ingång
90-264VAC, 127-370VDC
Godkännande myndighet
CB, CE, cURus, TUV
Spänning - utspänning 1
12V
Minsta tillåtna belastning
Nej
Ström - Utgång 1
8.4 A