DKMW20F-15
DigiKeys produktnummer
1866-1358-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DKMW20F-15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 660mA, 660mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
660mA, 660mA
Tillv.
Effekt (Watt)
20 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OVP, SCP, UVLO
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Antal utgångar
2
Effektivitet
87%
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
36V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)