S24DE150R6NDFA
DigiKeys produktnummer
941-1590-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
S24DE150R6NDFA
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 20W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 670mA, 670mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
20 W
Tillv.
Spänning - isolering
1.6 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Rör
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.88
Antal utgångar
2
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,00" x B 1,00" x H 0,40" (25,4 x 25,4 x 10,2mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Spänning - utspänning 2
-15V
Basproduktens nummer
Ström - utgång (max)
670mA, 670mA