DCWN06B-15
DigiKeys produktnummer
1866-5082-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCWN06B-15
Beskrivning
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 2 Utgång 15V -15V 200mA, 200mA 18V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
200mA, 200mA
Tillv.
Effekt (Watt)
6 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Egenskaper
OCP, SCP, UVLO
Arbetstemperatur
-40°C-90°C (med nedstämpling)
Effektivitet
85%
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 1,25" x B 0,80" x H 0,40" (31,8 x 20,3 x 10,2mm)