APC-35-500
DigiKeys produktnummer
1866-1128-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APC-35-500
Beskrivning
LED DRVR CC AC/DC 25-70V 500MA
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500mA 25-70V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
APC-35-500 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
500mA
Tillverkare
MEAN WELL USA Inc.
Effekt (Watt)
35 W
Serie
Spänning - isolering
3 kV
Förpackning
Box
Egenskaper
OVP, SCP
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
IP42
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Arbetstemperatur
-30°C-70°C
Typ
Konstantström
Effektivitet
84%
Topologi
AC/DC-omvandlare
Termineringstyp
Trådledare
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,31" x B 2,24" x H 1,16" (84,0 x 57,0 x 29,5mm)
Spänning - ingång (min)
90VAC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - ingång (max)
264VAC