LED50W-072-C0530
DigiKeys produktnummer
1121-1304-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LED50W-072-C0530
Beskrivning
LED DRIVER CC AC/DC 24-72V 530MA
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
530mA 36-72V Konstantström LED-drivare AC/DC-omvandlare Topologi 1 Utgång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LED50W-072-C0530 Modeller
Kategori
Ström - utgång (max)
530mA
Tillverkare
Thomas Research Products
Effekt (Watt)
38 W
Serie
Egenskaper
OCP, OVP, SCP
Förpackning
Box
Klassificeringar
IP66
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-30°C-60°C
Programmerbar av DigiKey
Inte verifierat
Effektivitet
0.88
Typ
Konstantström
Termineringstyp
Trådledare
Topologi
AC/DC-omvandlare
Storlek/dimension
L 7,64" x B 1,69" x H 0,98" (194,0 x 43,0 x 25,0mm)
Antal utgångar
1
Godkännande myndighet
CE, cULus
Spänning - ingång (min)
90VAC
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (max)
305VAC