BCAP0050 P270 S01
DigiKeys produktnummer
589-BCAP0050P270S01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAP0050 P270 S01
Beskrivning
CAP 50F -10% +20% 2.7V T/H
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 16mOhm
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
50 F
Storlek/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Tolerans
-10%, +20%
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
16mOhm