BCAP0025 P270 S01
DigiKeys produktnummer
589-BCAP0025P270S01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BCAP0025 P270 S01
Beskrivning
CAP 25F -10% +20% 2.7V T/H
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
25 F (EDLC) superkondensatorer 2.7 V Radial, kapslad 25mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BCAP0025 P270 S01 Modeller
Ledaravstånd
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
25 F
Storlek/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerans
-10%, +20%
Höjd - monterad (max)
1,043" (26,50mm)
Spänning - märkt
2.7 V
Arbetstemperatur
-40°C-65°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm