SRP1-CEDZL-020NC-N
DigiKeys produktnummer
5666-SRP1-CEDZL-020NC-N-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SRP1-CEDZL-020NC-N
Beskrivning
SSR HP ECO, 1X20A/240VAC ZC, DC
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Utgångstyp
AC, nollgenomgång
Spänning - last
12 V ~ 280 V
Förpackning
Box
Lastström
20 A
Resistans på-läge (max)
14 mOhms
Arbetstemperatur
-40°C-100°C