SLD8S24A
DigiKeys produktnummer
F8141TR-ND - Remsa och spole (TR)
F8141CT-ND - Remsbit (CT)
F8141DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SLD8S24A
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMTO-263
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
38,9V Klämma 180A Ipp TVS - dioder Ytmontering SMTO-263
EDA-/CAD-modeller
SLD8S24A Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
180A
Tillv.
Effekt - toppuls
7000W (7kW)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
AEC-Q101
Enkelriktade kanaler
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - backspänning (typ)
24V
Inkapsling/låda
Icke standard SMD
Spänning - genombrott (min)
26,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
38,9V