SM8S24A-Q
DigiKeys produktnummer
118-SM8S24A-QTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-SM8S24A-QCT-ND - Remsbit (CT)
118-SM8S24A-QDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SM8S24A-Q
Beskrivning
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO218
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
38,9V Klämma 170A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-218
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SM8S24A-Q Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
170A
Tillv.
Effekt - toppuls
6600W (6,6kW)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-175°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Spänning - backspänning (typ)
24V
Inkapsling/låda
DO-218AB
Spänning - genombrott (min)
26,7V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
38,9V