MG12450WB-BN2MM har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
IGBT Modul Trench Field Stop H-brygga 1200 V 600 A 1950 W Chassimontering WB
Building Automation – Protect/Sense/Control
MG12450WB-BN2MM
DigiKeys produktnummer
F6488-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MG12450WB-BN2MM
Beskrivning
IGBT MODULE 1200V 600A 1950W WB
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Vce(på) (Max) @ Vge, Ic
1,7V vid 15V, 450A (typ)
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Ström - kollektorgräns (max)
1 mA
Förpackning
Bulk
Ingångskapacitans (Cies) @ Vce
32 nF @ 25 V
Artikelstatus
Föråldrad
Ingång
Standard
IGBT-typ
Trench Field Stop
NTC-termistor
Ja
Konfiguration
H-brygga
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TJ)
Spänning - kollektor-emitter-genombrott (max)
1200 V
Monteringstyp
Chassimontering
Ström - kollektor (Ic) (max)
600 A
Inkapsling/låda
Modul
Effekt - max
1950 W