1210L050/30WR
DigiKeys produktnummer
18-1210L050/30WRTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-1210L050/30WRCT-ND - Remsbit (CT)
18-1210L050/30WRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210L050/30WR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 500MA 1210
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 500 mA Ih Ytmontering 1210 (metrisk 3225), konkav
Kategori
Tid till utlösning
150 ms
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
220 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
900 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225), konkav
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,127" x B 0,102" (3,22 x 2,58mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
500 mA
Tjocklek (max)
0,049" (1,25mm)
Ström - trippning (It)
1 A
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
40 A