1812L050/30PR
DigiKeys produktnummer
F4159TR-ND - Remsa och spole (TR)
F4159CT-ND - Remsbit (CT)
F4159DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1812L050/30PR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 500MA 1812
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 500 mA Ih Ytmontering 1812 (metrisk 4532), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1812L050/30PR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
150 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
150 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
1 Ohms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - max
30V
Storlek/dimension
L 0,179" x B 0,128" (4,55 x 3,24mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
500 mA
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)
Ström - trippning (It)
1 A
Ström - max
100 A