1206L110/16WR
DigiKeys produktnummer
18-1206L110/16WRTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-1206L110/16WRCT-ND - Remsbit (CT)
18-1206L110/16WRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1206L110/16WR
Beskrivning
PTC RESET FUSE 16V 1.1A 1206
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 1.1 A Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1206L110/16WR Modeller
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Resistans - initial (Ri) (Min)
40 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
210 mOhms
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Spänning - max
16V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,065" (3,20 x 1,65mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.1 A
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)
Ström - trippning (It)
2.2 A
Ström - max
100 A