MF-NSMF110/16X-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-NSMF110/16X-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-NSMF110/16X-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-NSMF110/16X-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-NSMF110/16X-2
Beskrivning
FUSE RESET PPTC 1206 1.1A/16V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 1.1 A Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
60 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
230 mOhms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Spänning - max
16V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
1.1 A
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)
Ström - trippning (It)
2.2 A
Godkännande myndighet
cUL, cURus, TUV
Ström - max
100 A