0466.500NR
DigiKeys produktnummer
F1454TR-ND - Remsa och spole (TR)
F1454CT-ND - Remsbit (CT)
F1454DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0466.500NR
Beskrivning
FUSE BOARD MOUNT 500MA 63VAC/VDC
Detaljerad beskrivning
500 mA 63 V AC 63 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
EDA-/CAD-modeller
0466.500NR Modeller
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Smältning I²t
0.006
Arbetstemperatur
-55°C-90°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,125" x B 0,060" x H 0,023" (3,18 x 1,52 x 0,58mm)
Märkspänning - AC
63 V
DC-kallresistans
0.248 Ohms