0466.250NR
DigiKeys produktnummer
F1452TR-ND - Remsa och spole (TR)
F1452CT-ND - Remsbit (CT)
F1452DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0466.250NR
Beskrivning
FUSE BRD MT 250MA 125VAC/VDC
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
250 mA 125 V AC 125 V DC-säkring Bordmontering (förutom patronstil) Ytmontering 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0466.250NR Modeller
Kategori
Märkspänning - DC
Tillv.
Svarstid
Snabbt utsläpp
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Artikelstatus
Aktiv
Smältning I²t
0.001
Monteringstyp
Ytmontering
Godkännande myndighet
CSA, UL
Säkringstyp
Arbetstemperatur
-55°C-90°C
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,125" x B 0,060" x H 0,023" (3,18 x 1,52 x 0,58mm)
Märkspänning - AC
125 V
DC-kallresistans
0.71 Ohms