0308.375UR
DigiKeys produktnummer
18-0308.375URTR-ND - Remsa och spole (TR)
18-0308.375URCT-ND - Remsbit (CT)
18-0308.375URDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0308.375UR
Beskrivning
FUSE BRD MNT 375MA 24VAC/30VDC
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
375mA 24VAC AC 30VDC DC-säkring Kortmontering Ytmontering
Kategori
Svarstid
Långsamt utsläpp
Tillverkare
Littelfuse Inc.
Tillämpningar
Farliga områden
Serie
Egenskaper
Egensäker
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Godkännande myndighet
cURus, Ex, IEC, IECEx
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Monteringstyp
Ytmontering
Brytkapacitet @ märkspänning
50A
Säkringstyp
Kortmontering
Inkapsling/låda
2-SMD, J-Lead
Strömklassning (Ampere)
375mA
Storlek/dimension
L 0,213" x B 0,150" x H 0,144" (5,40 x 3,80 x 3,65mm)
Märkspänning - AC
24VAC
Smältning I²t
0.01
Märkspänning - DC
30VDC
DC-kallresistans
1.33 Ohms