DF40C-20DS-0.4V(51) | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | DF40C-20DS-0.4V(51) |
Beskrivning | CONN RCPT 20POS SMD GOLD |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 20 Positionskontakt Kontakt, centerstripkontakter Ytmontering Guld |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | DF40C-20DS-0.4V(51) Modeller |
Kategori | Antal rader 2 |
Tillverkare Hirose Electric Co Ltd | Monteringstyp Ytmontering |
Serie | Kontaktytbehandling Guld |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kontaktyta, tjocklek 2,00µin (0,051µm) |
Artikelstatus Aktiv | Sammankopplade stackhöjder 1,5mm |
Kontaktdonstyp Kontakt, centerstripkontakter | Höjd över kort 0,057" (1,45mm) |
Antal positioner 20 | Basproduktens nummer |
Stigning 0,016" (0,40mm) |