DCNLEV50-CAS
DigiKeys produktnummer
5346-DCNLEV50-CAS-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNLEV50-CAS
Beskrivning
DC CONTACTOR 50A 900V 24VIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 50 A 24VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Egenskaper
Extrakontakter
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Aktiveringsnivå spänning
16VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Spolström
250 mA
Kontaktklassning (ström)
50 A
Spoleffekt
6W
Switchspänning
750VDC - Nom
Spolresistans
96Ohm