DCNLEV100-CAN har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Altran Magnetics, LLC
I lager: 0
Datablad
Similar
Sensata-Gigavac Clean Energy
I lager: 0
Datablad
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 24VDC Spolar Chassimontering
Littelfuse High-Voltage DC Contactor Relays
DCNLEV100-CAN
DigiKeys produktnummer
5346-DCNLEV100-CAN-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNLEV100-CAN
Beskrivning
DC CONTACTOR 100A 750V 24VIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Egenskaper
Extrakontakter
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Aktiveringsnivå spänning
16VDC
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Spolspänning
24VDC
Spolström
250 mA
Kontaktklassning (ström)
100 A
Spoleffekt
6W
Switchspänning
750VDC - Nom
Spolresistans
96Ohm