DCNLEV100-BA
DigiKeys produktnummer
5346-DCNLEV100-BA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNLEV100-BA
Beskrivning
DC CONTACTOR 100A 750V 12VIN
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (DM) (1 Form X) 100 A 12VDC Spolar Chassimontering
Kategori
Egenskaper
Extrakontakter
Tillverkare
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Termineringstyp
Bult, trådledare
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
8VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Frigöringsnivå spänning
1,2VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Drifttid
25 ms
Spolspänning
12VDC
Frånslagstid
10 ms
Kontaktform
SPST-NO (DM) (1 Form X)
Spolström
461 mA
Kontaktklassning (ström)
100 A
Spoleffekt
5,5W
Switchspänning
750VDC - Nom
Spolresistans
26Ohm