DCNLB400NB48
DigiKeys produktnummer
5346-DCNLB400NB48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNLB400NB48
Beskrivning
DC CONTACTOR CVP RELAY
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NC (1 Form B) 400 A 48VDC Spolar Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCNLB400NB48 Modeller
Kategori
Kontaktklassning (ström)
400 A
Tillverkare
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Switchspänning
60VDC - Max.
Serie
Termineringstyp
Stift
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Föråldrad
Aktiveringsnivå spänning
30VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Frigöringsnivå spänning
4VDC
Spolspänning
48VDC