DCNLB100NB48
DigiKeys produktnummer
5346-DCNLB100NB48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNLB100NB48
Beskrivning
CVP RELAY
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NC (1 Form B) 100 A 48VDC Spolar Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCNLB100NB48 Modeller
Kategori
Switchspänning
60VDC - Max.
Tillverkare
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Termineringstyp
Stift
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
30VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Frigöringsnivå spänning
4VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Drifttid
50 ms
Spolspänning
48VDC
Frånslagstid
50 ms
Kontaktform
SPST-NC (1 Form B)
Spoleffekt
11W
Kontaktklassning (ström)
100 A