DCNHS40NG48
DigiKeys produktnummer
5346-DCNHS40NG48-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNHS40NG48
Beskrivning
High Current Switches
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kontaktorer SPST-NO (1 Form A) 40 A 48VDC Spolar Chassimontering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCNHS40NG48 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Termineringstyp
Bult, trådledare
Tillverkare
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Aktiveringsnivå spänning
33,6VDC
Förpackning
Bulk
Frigöringsnivå spänning
3,8VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Kontaktmaterial
Koppar
Monteringstyp
Chassimontering
Drifttid
30 ms
Spolspänning
48VDC
Frånslagstid
30 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spolström
62.5 mA
Kontaktklassning (ström)
40 A
Spoleffekt
3W
Switchspänning
1000VDC - Max.
Spolresistans
768Ohm