DCNHR100PF24 har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Component Basics
I lager: 390
Datablad
Kontaktorer SPST-NO (1 Form A) 100 A 24VDC Spolar Chassimontering
Littelfuse High-Voltage DC Contactor Relays
DCNHR100PF24
DigiKeys produktnummer
5346-DCNHR100PF24-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
DCNHR100PF24
Beskrivning
CVP RELAY
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
DCNHR100PF24 Modeller
Kategori
Switchspänning
900VDC - Max.
Tillverkare
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Termineringstyp
Bult, trådledare
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Bulk
Aktiveringsnivå spänning
16,8VDC
Artikelstatus
Föråldrad
Frigöringsnivå spänning
2,4VDC
Monteringstyp
Chassimontering
Drifttid
25 ms
Spolspänning
24VDC
Frånslagstid
12 ms
Kontaktform
SPST-NO (1 Form A)
Spoleffekt
6,5W
Kontaktklassning (ström)
100 A