MI0603K300R-10
DigiKeys produktnummer
240-2373-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2373-1-ND - Remsbit (CT)
240-2373-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MI0603K300R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30 Ohms 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0603 (metrisk 1608) 2A 90mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MI0603K300R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2A
Tillverkare
Laird-Signal Integrity Products
DC-resistans (DCR) (max)
90mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,031" (0,80mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Impedans @ frekvens
30 Ohms @ 100 MHz