28L0138-10R-10
DigiKeys produktnummer
240-2438-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2438-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
28L0138-10R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 75 OHM AXIAL 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
75 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips Axiell 5A 10mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
28L0138-10R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
5A
Tillverkare
Laird-Signal Integrity Products
DC-resistans (DCR) (max)
10mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Axiell
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,175" (4,45mm)
Impedans @ frekvens
75 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
Diam. 0,138" x L 2,323" (3,51 x 59,00mm)