SR215A221JAR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 4 644
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 2 008
Datablad
Similar
Similar
Direkt
TDK
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
Murata Electronics
KEMET
KEMET
I lager: 425
220 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
SR215A221JAR
DigiKeys produktnummer
SR215A221JAR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR215A221JAR
Beskrivning
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,300" (7,62mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)