MR055A270JAA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
27 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
MR055A270JAA
DigiKeys produktnummer
MR055A270JAA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MR055A270JAA
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,190" x B 0,090" (4,83 x 2,28mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,235" (5,97mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)