MR052A270GAATR2
DigiKeys produktnummer
MR052A270GAATR2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MR052A270GAATR2
Beskrivning
CAP CER 27PF 200V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 pF ±2% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,190" x B 0,090" (4,83 x 2,28mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,235" (5,97mm)
Tolerans
±2%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)