KGM15BR72A153KT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | KGM15BR72A153KT |
Beskrivning | CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.015 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm) |
Tolerans ±10% | Tjocklek (max) 0,037" (0,95mm) |