CC0603KRX7R0BB153
DigiKeys produktnummer
13-CC0603KRX7R0BB153TR-ND - Remsa och spole (TR)
13-CC0603KRX7R0BB153CT-ND - Remsbit (CT)
13-CC0603KRX7R0BB153DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX7R0BB153
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.015 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R0BB153 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)