KGM15AR71E273KM är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Direkt
Walsin Technology Corporation
Direkt
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
0.027 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
KGM15AR71E273KM
DigiKeys produktnummer
478-KGM15AR71E273KMTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM15AR71E273KM
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM15AR71E273KM Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)