CC0603KRX7R8BB273
DigiKeys produktnummer
311-4083-2-ND - Remsa och spole (TR)
311-4083-1-ND - Remsbit (CT)
311-4083-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CC0603KRX7R8BB273
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 25V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.027 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
CC0603KRX7R8BB273 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)