KGM05ACG1H102JH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05ACG1H102JHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM05ACG1H102JHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM05ACG1H102JHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05ACG1H102JH
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
KGM05ACG1H102JH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)