08053C473K4T2A
DigiKeys produktnummer
478-KAM21BR71E473KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAM21BR71E473KTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAM21BR71E473KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08053C473K4T2A
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
08053C473K4T2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)