08055F473K4T2A
DigiKeys produktnummer
478-KAM21BR81H473KTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KAM21BR81H473KTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KAM21BR81H473KTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
08055F473K4T2A
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0805
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X8R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
08055F473K4T2A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
Kapacitans
Monteringstyp
Tolerans
±10%
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Temperaturkoefficient
Tjocklek (max)
0,037" (0,94mm)