0805J0630330JCT
DigiKeys produktnummer
1608-0805J0630330JCTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-0805J0630330JCT-ND - Remsbit (CT)
1608-0805J0630330JCTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J0630330JCT
Beskrivning
CAP CER 33PF 63V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
33 pF ±5% 63V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
0805J0630330JCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)