APHF1608LSEEQBDZGKC
DigiKeys produktnummer
754-2143-2-ND - Remsa och spole (TR)
754-2143-1-ND - Remsbit (CT)
754-2143-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
APHF1608LSEEQBDZGKC
Beskrivning
LED RGB CLEAR 4SMD
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Röd, grön, blå (RGB) 621nm röd, 525nm grön, 465nm blå LED-indikation - diskret 1,8V röd, 2,65V grön, 2,65V blå 4-SMD, utan ledning
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
APHF1608LSEEQBDZGKC Modeller
Kategori
Spänning - fram (Vf) (Typ)
1,8V röd, 2,65V grön, 2,65V blå
Tillv.
Ström - test
2mA röd, 2mA grön, 2mA blå
Serie
Visningsvinkel
140°
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Våglängd - dominant
Färg
Våglängd - topp
630nm röd, 515nm grön, 460nm blå
Konfiguration
Gemensam anod
Inkapsling/låda
4-SMD, utan ledning
Linsfärg
Färglös
Leverantörens enhetsförpackning
Linstransparens
Clear
Storlek/dimension
L 1,60 x B 0,80mm
Millicandela-märkning
Höjd (max)
0,60mm
Linstyp
Rektangulär med plan topp
Basproduktens nummer
Linsstorlek
1,60mm x 0,80mm